Тема: Використання
електронних посібників, навчальних програм та мультимедійних курсів з
профільного предмету
Мета: формувати у учнів поняття ЕЗНП;
розглянути проблеми пов'язані з використанням комп'ютерів під час вивчення
навчальних предметів; класифікацію навчльних програм;
формувати уміння
працювати з програмними засобами призначеними для вивчення профільного
предмета; аналізувати якість та доцільність використання ЕЗНП;
навчати застосовувати
навчальні засоби для поглиблення знань з профільного предмета; використовувати
ЕЗНП для самоосвіти.
Хід уроку
І Організаційний
етап
ІІ Актуалізація знань,
умінь і навичок. Повідомлення теми та мети уроку.
- Як можна
використовувати комп'ютер у навчальному процесі?
(Відповіді учнів
записуються на стікери, усі відповіді обговорюються та правильні з
них потім прикріплюються на дошку).
Отже
темою сьогоднішнього уроку буде: Використання електронних посібників,
навчальних програм та мультимедійних курсів з профільного предмету.
ІІІ Вивчення нового
матеріалу
Коли ви виконуєте домашнє завдання,
добираєте матеріал для написання реферату, готуєтеся до контрольної роботи, вам
потрібні різноманітні джерела інформації. Також ви користуєтесь і електронними
засобами. Це можуть бути ресурси Інтернету, електронні енциклопедії, галереї
зображень, а також прикладні програми загального призначення. Разом з тим,
існує цілий ряд програм, які безпосередньо призначені для забезпечення навчання
- це програмні засоби навчального призначення, або педагогічні
програмні засоби (ППЗ).
Групи:
1. Електронні
посібники - електронні
навчальні видання, які доповнюють підручники та містять навчальний матеріал з
певного предмета, окремих розділів за вибором, найчастіше представлений з
використанням мультимедійних засобів.
2. Електронні
(віртуальні) практикуми - електронні навчальні збірники практичних завдань і вправ
- віртуальні лабараторії
- електронні тренажери
- електронні задачники
3. Електронні засоби
контролю навчальних досягнень учнів - комп'ютерні програми, призначені для створення тестових завдань,
проведення тестування та фіксації результатів.
4. Мультимедійні засоби
ілюстративного і довідникового спрямування:
- електронні атласи
- електронні хрестоматії
- електронні енциклопедії
- електронні словники.
Існують
також комбіновані ППЗ, у яких поєднані програмні засоби з різних груп - це мультимедійні
або інтерактивні курси.
Кожен
ППЗ має такі складові:
- меню програми,
- гіпертекстова
система навігації,
- пошукова система,
- довідка.
Можуть
також входити:
- текстовий
інформаційний блок,
- колекція графічних
зображень,
- колекція аудіо- та
відеоматеріалів,
- блок виконання
тренувальних вправ і практичних завдань,
- контролюючий блок...
Деякі
програмні засоби можна безоплатно отримати, наприклад, на сайті Острів
знань (http://ostriv.in.ua/)
у розділі
школа/навчання/ електронні матеріали
IV Практична робота
Мета: навчати класифікувати та застосовувати програмні засоби для
поглиблення знань з профільного предмета;
формувати вміння працювати з програмними засобами, призначеними для
вивчення профільного предмета;
розвивати творче мислення, вміння аналізувати та оцінювати
Демонстрація наявних програмних засобів
для підтримки навчання та їх аналіз згідно з розданою учням схемою.
Схема ознайомлення з ЕЗНП та його аналізу
1. Назва програми
2. Навчальний предмет
3. Мінімальні вимоги
до комп'ютерної техніки та програмного забезпечення:
- тактова частота процесора;
- об'єм оперативної пам'яті;
- тип відеоадаптера та об'єм
відеопам'яті;
- тип та версія операційної системи.
4. Рік випуску,
версія.
5. Тип програми згідно
кваліфікації.
6. Мультимедійність -
наявність та якість:
- текстової інформації;
- графічних зображень;
- анімацій;
- відеофрагментів;
- звукового супроводу.
7. Можливість
копіювання інформації.
8. Можливість роботи в
мережі.
Інструктаж з техніки
безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 10 хв після
початку роботи).
Підручник ст 262-267
робота з програмними
засобами:
- Педагогічний програмний
засіб "Фізика"
- "Віртуальна
фізична лабораторія"
- Електронний атлас з
курсу "Історія України".
Завдання 1 і 2 з
підручника ст 268
1. Проаналізувати
вказані вчителем програмні засоби навчального призначення згідно схеми.
2. Оформити звіт - аналіз ЕЗНП
V Підсумок
Коментування
оцінювання роботи учнів на уроці
VI Д/з
Завдання 5 і 6,
підручник ст. 270
Немає коментарів:
Дописати коментар